KOLOKACJA W BEYOND.PL

Elastyczność, bezpieczeństwo i ciągłość działania dla Twojej organizacji

Poznaj usługę

WYDAJNA INFRASTRUKTURA IT DLA TWOJEGO BIZNESU

Obiekt:

 • 2000 m2 doskonałej powierzchni technologicznej
 • 1 000 m2 powierzchni logistycznej z powierzchnią magazynową i warsztatową
 • Standard Rated 4 wg ANSI/TIA-942
 • Efektywność energetyczna PUE 1.1 lub PUE 1.4
 • 8 komór serwerowych ( 2 piętra)

Zasilanie:

 • Dwa niezależne systemy zasilania: generatory prądu z masą wirującą (Diesel Rotary UPS) oraz zasilanie oparte o tradycyjny systemy UPS z bateriami i tradycyjnymi generatorami prądu
 • Przydział mocy całkowitej na obiekt: 14 MW ( 2x przyłącze 7 MVA)
 • 10 generatorów o łącznej mocy 21,6 MVA
 • Gęstość mocy na szafę do 25 kW
 • Testy ciągłości działania przeprowadzane minimum raz w tygodniu

Chłodzenie:

 • Dwa niezależne systemy chłodzenia: chłodzenie tradycyjne (wet chillers) oraz chłodzenie adiabatyczne
 • Tradycyjny układ chłodzenia oparty o wodę technologiczną - mieszaninę wody i glikolu

Łączność:

 • Neutralność telekomunikacyjna
 • Dostęp do wiodących operatorów krajowych, międzynarodowych oraz Tier 1
 • Dwie niezależne trasy telekomunikacyjne prowadzące do obiektu
 • Własny ring światłowodowy

Bezpieczeństwo:

 • Najwyższy standard - Rated 4 wg ANSI/TIA-942
 • Całodobowa ochrona zbrojna i  monitoring CCTV
 • Systemy kontroli dostępu: karty dostępu, wykrywacz metalu, śluzy dostępowe, prześwietlanie bagażu, opcjonalnie biometryka
 • System wczesnego wykrywania dymu: czynnik gaśniczy HFC-227ea
 • Obsługa techniczna Centrum Zarządzania Siecią (NOC), Całodobowa obsługa techniczna dwóch zespołów: infrastruktura IT i technologia

Opcje dodatkowe:

 • Możliwość skorzystania z usługi Smart Hands
 • Dostęp do data center przez pracowników Klienta
 • Dedykowana komora serwerowa z wydzielonym kodem dostępu
 • Prywatny Box

KORZYŚCI Z KOLOKACJI W BEYOND.PL

Ciągłość działania

Data Center 2 jest pierwszym w Polsce centrum danych z dwoma różnymi i redundantnymi systemami zasilania. Klient nigdy nie traci dostępu do swoich danych, nawet w przypadku awarii. Pojedyncze szafy serwerowe zasilamy z dwóch niezależnych torów.

Szafy rack w centrum danych Beyond.pl Data Center

Elastyczność

W Beyond.pl możesz dobrać konfigurację zasobów dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb oraz błyskawicznie rozbudować swoje środowisko IT, poszerzając pakiety wraz ze zmieniającymi się okolicznościami.

Szafy rack w centrum danych Beyond.pl Data Center

Bezpieczeństwo

W Beyond.pl bezpieczeństwo Twoich danych jest niekwestionowanym priorytetem. Data Center 2 to jedyne centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem Rated 4 wg ANSI/TIA-942 potwierdzającym najwyższy standard bezpieczeństwa.

 

Oszczędność

Dzięki zastosowanym technologiom oraz rozwiązaniom projektowym centrum danych Beyond.pl gotowe jest świadczyć usługę kolokacji przy najniższym współczynniku efektywności energetycznej na rynku - PUE 1.1, co korzystnie przekłada się na koszty usługi.

Neutralność telekomunikacyjna

Neutralne telekomunikacyjnie centrum danych, oznacza nie tylko doskonałą łączność. To również możliwość wyboru operatora telekomunikacyjnego optymalnego kosztowo. Gwarantujemy dostęp do ponad 20 operatorów telekomunikacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Neutralność telekomunikacyjna Beyond.pl Data Center

Pewna lokalizacja

Wybierając usługę kolokacji masz pewność, że Twoje dane przechowywane są na terenie Polski w zgodzie z wytycznymi UE oraz GIODO.

 

Zaplecze logistyczne

Infrastruktura Data Center 2 jest dostosowana do potrzeb klientów korzystających z usług kolokacji. Zapewnia ona dostęp do bezpiecznej przestrzeni warsztatowej i magazynowej.

Monitoring sprzętu i wsparcie 24/7/365

Możesz skorzystać z naszego doświadczonego zespołu Smart Hends. Technicy pełnią dyżury w systemie zmianowym, prowadzą obchody komór serwerowych i inspekcję kolokowanego sprzętu. Dodatkowo otrzymujesz całodobowe wsparcie działu Service Desk oraz możesz skorzystać z usług wykwalifikowanych administratorów Beyond.pl.

Helpdesk - opieka informatyczna w centrum danych Beyond.pl Data Center

O BEYOND.PL

Beyond.pl - wiodący dostawca usług data center i cloud computing dla biznesu. Firma powstała w 2005 roku i jest pierwszym w Polsce neutralnym telekomunikacyjnie centrum danych. Udostępniamy doskonałą przestrzeń technologiczną o łącznej powierzchni 12 800 m2 zaprojektowaną i zbudowaną zgodnie z wytycznymi najwyższych standardów data center. Dbamy o utrzymanie ciągłości działania, bezpieczeństwo oraz ochronę firmowych zasobów naszych Klientów.

BEZPIECZEŃSTWO BEZ KOMPROMISÓW

Wybór miejsca przechowywania danych warunkuje to, jak funkcjonować będzie firmowa infrastruktura IT, aplikacje i systemy. Udostępniamy doskonałą przestrzeń technologiczną zaprojektowaną i zbudowaną zgodnie z wytycznymi najwyższych standardów data center.
Beyond.pl Data Center 2 to pierwsze centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem potwierdzającym najwyższy standard bezpieczeństwa – Rating 4 wg ANSI/TIA-942:2014.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ KOLOKACJI

Opowiedz nam jakie zasoby posiadasz i gdzie je przechowujesz, a my pomożemy Ci w ich migracji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Beyond.pl Sp. z o.o. na potrzeby obsługi przesłanego zapytania zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – zwanym inaczej ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Wyrażenie zgody jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi niniejszego zapytania. Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania od Beyond.pl Sp. z o.o. informacji marketingowych, takich jak oferty, informacje o produktach, usługach, promocjach oraz wydarzeniach organizowanych przez Beyond.pl, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 1219 ze zm.). Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

 

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Beyond.pl Sp. z o.o. (Beyond.pl) z siedzibą w Poznaniu (61-248) przy ul. A. Kręglewskiego 11.

 

POCZEKAJ SEKUNDĘ

Jesteś pewien, że dostępność oraz bezpieczeństwo firmowych danych i systemów nie są dla Ciebie priorytetem i chcesz opuścić stronę? Pamiętaj, że służymy wsparciem w zakresie przeniesienia Twoich zasobów do Beyond.pl Data Center 2. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy!